Image
Mecburi Hizmet görevimi Yozgat Şehri Doğum evi ve Sarıkaya Devlet Hastanesinde tamamladım. Sonrasında ise 9 yıl boyunca Mudanya Devlet Hastanesi/Bursa ‘ da çalıştıktan sonra Eylül 2018 tarihinden beri Medical Park Hastanesi'nde çalıştım. 2020'den itibaren Arnavutköy'deki Lilyum Tıp Merkezi'nde çalışmaktayım.
RANDEVU AL
Takip Edebilirsiniz

Çiftler 1 yıl korunmasız ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamıyorsa; bir Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanından danışmanlık alma zamanı gelmiştir. Tıbbi Hikayeniz ve bir kaç test sonrası çocuk sahibi olmanız için gerekli tedavileri yapıyoruz.

 • Yumurtlama Problemleri
 • Polikistik Over Sendromu
 • Endometriozis ve Çikolata Kistleri
 • Sperm Azlığı veya Yokluğu
 • Tüplerin tıkalı olması
 • Rahim içi veya duvarında Myomlar
 • Endometrial Polipler
 • Ovulasyon İndüksiyonu
 • IUI (aşılama)
 • Time Koit (zamanlı ilişki)
 • IVF (tüp bebek)

 

Kadın Doğum doktorlarına başvuran hastaların içerisinde en sık karşılaştığımız gruplardan bir tanesi çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerdir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bize başvurmadan önce aslında dikkat etmeleri gereken en önemli nokta 1 yıllık bir korunmasız ilişki döneminden sonra hala hiç gebelik oluşmamışsa bilimsel olarak da artık bir doktorla görüşmenin ve gerekli yaklaşımlarda bulunmanın zamanı gelmiş oluyor. Bu 1 yıllık kural genç hastalarda katı bir şekilde uygulamaya çalışmak lazım fakat anne yaşı 30’un üzerindeyse ya da 35’in üzerindeyse bu 1 yıllık süreyi biraz esneterek daha erken tedaviye başladığımız da oluyor. Çünkü anne yaşı bizi biraz daha acele etmeye yöneltiyor. 30-35 yaşın altındakilerde bu aceleye çokta gerek yok. 1 yıl beklemek en sağlıklı yaklaşım olacaktır.

1 yıl korunmadıktan sonra çocukları olmadığı zaman ne yapıyoruz? Önce bu çocuk olmamasının bir sebebi vardır. Bunları araştırmamız gerekiyor. Bunlar için eşten sperm tahlili, annenin yumurtalık kapasitesinin kontrol edilmesi ve gerekli görülürse rahim filmi çekilerek tüplerin açık olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Çünkü bunların her birindeki bozukluklar bizim hangi tedaviyi vereceğimizi son derece etkiliyor. Kadının yumurtalıklarının kontrolünü bir ilaçla ele geçirip bizim kontrolümüzde yumurtlamasını ve belli bir boyuta geldikten sonra da yumurtanın çatlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu çatlatmaya kadar olan kısım bu tür hastalarda sabit ve aynı fakat daha sonrasında yapılacak tedaviler hastadan hastaya değişmektedir. Zamanla ilişki, aşılama ya da tüp bebek gibi 3 ayrı seçenek söz konusu olabilmektedir. Bunların her birini hastanın kriterlerine göre uygulayıp gebe kalma şansını arttırmaya çalışıyoruz.

Kadın Doğum Uzmanı Arnavutköy
Adres

Yeşilkent, 2011. Sk. No:25, 34515 ESENYURT/İSTANBUL
Esenyurt Reyap Hastanesi
 

Randevu Al

Telefon
0530 873 71 51

Esenyurt Reyap Hastanesi
0850 473 77 77

Sosyal Medya