BEBEĞİNİZ BİR SU KABAĞI KADAR OLDU...

Artık bebeğinizin hareketlerinden kişiliği ile ilgili bilgiler edinmek mümkündür. Tekmelerine göre kibar bir dansçı ya da bir savaşçı olduğunu belli edebilir. Bu haftadan itibaren bir acil durum çantasını hazır tutmak mantıklı olacaktır. Hastaneye gittiğinizde götürmeniz gereken şeyleri bir çantaya toplayın ve kolayca alınacak bir yerde saklayınız. Ayrıca emzirme ve bebek bakımı konusunda araştırmalar yapmaya başlamanız uygun olacaktır.

29. HAFTADA BEBEĞİM NE BÜYÜKLÜKTE?

Bebeğiniz bir su kabağı boyutuna geldi. Yaklaşık olarak 38.5 cm boyunda ve 1100 gram ağırlıkta. İnanmak zor ama doğana kadar ağırlığı 3 kat daha artacak.

29. HAFTADA KAÇ AYLIK GEBEYİM?

6 ay ve bir haftalık gebe oldunuz.

29. HAFTADA NE GİBİ BULGULAR YAŞAYABİLİRİM?

Baş ağrıları şikayetleriniz devam ediyor olabilir. Gitgide güzel bir gece uykusu çekmek zorlaşıyor. Düzenli ve azar azar yemek yemeğe özen gösterin. Bacak krampları ve kalça ağrıları normal bulgulardır. Eklemleriniz doğuma hazırlanmak için git gide yumuşuyor. Artan yükle beraber ağrılarınız artacaktır. Yine kabızlık , hemoroidler ve sık idrara çıkma şikayetleri doğuma kadar devam edecekler.

29. HAFTADA BEBEĞİMDE NELER OLACAK?

Bebeğinizin yer problemleri başlıyor. Artık daha güçlü tekmeler ve hareketler hissediyor olacaksınız. Bazen ritmik bir hareket fark edebilirsiniz. Bebeğiniz hıçkırıyor olacaktır.