BEBEĞİNİZ BİR SAKIZ KABAĞI KADAR OLDU?

Artık 25 haftalık gebe olduğunuza göre bebeğinizi bir süre sonra doğurmanız gerekeceği fikri içinize yerleşmiş olmalı. Bu fikir bir miktar korku yaratması son derece normaldir.

25. HAFTADA BEBEĞİM NE BÜYÜKLÜKTE?

Bebeğiniz bir sakız kabağı kadar oldu. Yaklaşık olarak 35 cm boyunda ve 680 gram ağırlıkta.

25. HAFTADA NE GİBİ BULGULAR YAŞAYABİLİRİM?

Gece uyumakta zorluk çekebilirsiniz. Gebelik stresi, hormonlar, büyüyen karnınız buna sebep olabilir. Sık idrar çıkma ve ilerleyen dönemde idrar kaçırmalarınız olabilir. Ekstra içtiğiniz suyu gündüz vakitlerinde içerseniz sıklaşan idrara çıkma alışkanlığınızın uykunuzu bölmesi ihtimalini azaltmış olursunuz. Kabızlık şikayetiniz devam ediyor olabilir. Yalancı doğum sancıları olmaya devam edecek. Artık yavaş yavaş hemoroidleriniz oluşmaya başlama zamanları malesef geldi. Kabızlık bu durumu hem hızlandıran hem de ciddiyetini arttıran bir durum. Ayrıca karnınız büyüdükçe şiddetlenecek şekilde artık reflüleriniz başlayabilir. Reflü durumunu doktorunuza bildirmeyi unutmayın.

25. HAFTADA BEBEĞİMDE NELER OLACAK?

Bebeğinizin denge duygusu gelişmeye başladı. Artık yavaş yavaş yukarı ve aşağıyı hissetmeye başlayacak. Daha çok saç ve yağ dokusu oluşturmaya devam ediyor.